• Su Arıtma Cihazı Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?
  • Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Nasıl Yapılır?

Su Arıtma Cihazı Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?

Su arıtma cihazı filtre temizliği ve filtre değişimi önem arz etmektedir. Peki filtre temizliği nasıl yapılır ? Su arıtma cihazı filtreleri kimyasal ve bakterileri filtre etmektedir. Bu sebepten ötürü, kullandığımız filtreyi temizleyip kullanmamız mümkün değildir. Su arıtma cihazı filtre gözenekleri tıkandıkça, filtrenin etkisi azalacak ve suyu filtre etme kapasitesi o kadar düşecektir. Sadece daire dışı ya da yumuşatma için kullanılan arıtma cihazlarında kullanılan tortu filtre yıkanabilir. Bunun haricinde hiçbir filtrenin temizliği yapılarak kullanılmasına imkan yoktur. Bunun için Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Adana ve çevre illere firmamız güvencesiyle sunulmaktadır.

Akabey Su Arıtma Sistemleri filtre değişim takbini siz tüketicilerin yerine kendisi yaparak sizleri bu zahmetten kurtarmaktadır. Yani tüketicilerin filtrelerin ömrüne bağlı kalarak değişim zamanlarını iyi kontrol etmeleri, bir firmadan aldılarsa, mutlaka bu takibin yapılmasını istemeleri gerekir. İşte bu yüzden Akabey Su Arıtma Sistemleri Montajını yaptığı ürünlerin takibini yapmaktadır. Bu işlemleri Akabey Su Arıtma olarak internet sitemiz veritabanında takip ederek, evinizde hızlı güvenilir, kaliteli malzemeler ile itina ile yapmaktayız.

Su arıtma cihazlarında ilk üç filtre mutlaka 6 ay sonra değişmelidir. Örneğin arıtma cihazınızı 6 ay önce aldınız ancak tatil gibi sebeplerden ötürü son 3 aydır hiç kullanmıyordunuz bu durumda kesinlikle bu filtrelerin değişmesi gerekir. Çünkü 6 ay dolmuştur ve aynı zamanda su arıtma cihazlarının mutlaka su görmesi, yani içinden su geçmesi gerekir. 20 gün gibi bir sürede cihazınızın içinden su geçmezse, su arıtma cihazı filtreniz kurur ve devamında filtre içinde bakteri oluşur. İşte bu sebeple cihazın uzun süreli kullanılmaması durumunda, kullanılmadan önce mutlaka filtreleri değiştirilmelidir.

Akabey Su Arıtma Sistemleri, sektöründe Adana'nın en iyi Su Arıtma Firması olmasının yanı sıra Türkiye'nin sayılı firmaları arasında yer almak için çalışmalarını sürüdürmektedir. Firmamızın su arıtma sistemleri çok sayıda Sertifika ve Kalite Belgesine sahiptir. Firmamızdan alınan ürünlerin kurulumu ve montajı evinizde yapıldıktan sonra filtre değişimi takibi ve hizmetini firmamızdan alabilirsiniz. Bunun için telefon numaramız yada sitemiz üzerinden online servis hizmetimizi kullanabilirsiniz.

info@akabeysuaritma.com